Masz jakąś ciekawą pasję? Interesujesz się modą? Od wielu lat tańczysz? Jesteś fanem jakiegoś fajnego zespołu? Chciałbyś się tym z kimś podzielić? Blog to najlepsza opcja! Możesz dzielić się z innymi swoim hobby zupełnie za darmo. W każdym miejscu, o każdej porze.
Jeśli zastanawiasz się nad założeniem bloga, ale kompletnie nie wiesz jak się za to zabrać, to pozwól , że Ci pomogę:)
1. POMYSŁ
Zastanów się co sprawia Ci najwięcej przyjemności i o czym możesz mówić i mówić. Wyobraź sobie i zaplanuj to o czym chcesz pisać. Musisz już wcześniej mieć chociaż delikatnie zarysowany plan tego czym chcesz się podzielić. Warto poszukać inspiracji na blogach innych ( pamiętając o tym, aby niczego nie kopiować).
Ja chciałam po prostu pisać o moim życiu. O moich przygodach, wycieczkach, mojej szkole i moich pasjach. Mój blog jest typowo lifestylowy. Nigdy nie wiem co się na nim pojawi. Z dnia na dzień pojawiają się nowe pomysły. Nie skupiam się tylko na jednym temacie. Jestem otwarta i poruszam te tematy, które mnie interesują i te, na których temat mam cokolwiek do powiedzenia.
2. TYTUŁ I WYGLĄD
Jeśli chcesz prowadzić bloga kulinarnego na Twoim tle nie mogą być psy i koty, a tytuł nie może brzmieć ''Cute Girl''. Zaplanuj sobie wcześniej i wypróbuj różne tła, czcionki, grafiki itd. Poszukaj w Internecie osób, które mogłyby Ci pomóc w stworzeniu własnej stronki. Dodatkowo wymyśl tytuł , który będzie związany z tym co będziesz pisać - dobrze by było, żeby był chwytliwy i oryginalny.
Think about tomorrow - to tytuł mojego bloga, a jednocześnie tytuł jednej z piosenek Kamila Bednarka. Piosenka ta zawsze była dla mnie inspiracją i motywacją. Jutro może nie być, więc warto korzystać z każdego dnia w 100% oraz nie przejmować się porażkami.
Jeśli chodzi o wygląd to PILNIE poszukuję osoby, która byłaby wstanie zrobić mi to w miarę profesjonalnie. Znacie kogoś takiego? Koniecznie dajcie mi znać!
3. PSEUDONIM
Jako bloger/blogerka dobrze by było jeśli będziesz mieć swój pseudonim. Nie wszystkie osoby, które będą czytać Twojego bloga będą wiedziały, że Zuzanna Patora to Zuzanna Patora. Poza tym niektórzy nie chcą ujawniać swojej prawdziwej tożsamości i piszą pod pseudonimem oraz nie dodają żadnych swoich zdjęć.
Ja podpisuję się jako RudaOptymistkaa - ruda, ze względu na mój oryginalny kolor włosów ( ciężko się było domyślić wiem), a optymistka, bo tym głównie kieruje się w życiu - optymizmem. Może i banalne, ale nie znam nikogo kto nazywałby się RudąOptymistką, a to już coś :)
RADA: unikaj dziwnych nazw typu qwshy, quoqu, ahyqr ponieważ nikt się tego nie doczyta, nie będzie wiedział o co chodzi, a przede wszystkim Cię nie zapamięta.
4. PIERWSZY POST
Ważne jest, aby w pierwszym poście krótko się opisać i przedstawić czytelnikom zarys tego co będzie się pojawiało na blogu. WAŻNE napisz krótko, ale treściwie. Pierwsze posty nie mogą być długie, bo nikomu się nie będzie chciało tego czytać.
5. REGULACJA
Ustal sobie dni w jakich będziesz pisać posty. Możesz też stworzyć serię postów, która będzie dotyczyła jednego tematu, ale w kilku częściach.
6. SOCIAL MEDIA
Jeśli chcesz aby Twoi czytelnicy mieli z Tobą kontakt dodaj na swojej stronie swój adres e-mail, Facebooka, Snapchata i generalnie wszystkie social media jakie posiadasz. Dzięki temu Twoi czytelnicy lepiej Cię poznają i będą na bieżąco.
7. REKLAMA
Rozsyłaj link do swojego bloga po social mediach, po znajomych, w szkole itd. Możesz też stworzyć swoje ulotki lub dołączyć do takich grup na Facebooku jak '' Najlepsze blogi z Polski'', ''Blogerzy i blogerki'' itd. Promuj się tam gdzie możesz.
Po tych 7 krokach będziesz mógł/a spokojnie zacząć pisać regularnie. Życzę powodzenia !
P.S jeśli stworzyłeś niedawno swojego bloga lub po prostu posiadasz go od jakiegoś czasu to śmiało wyślij mi linka. Chętnie go odwiedzę :)
Mam nadzieję, że pomogłam. Jeśli masz jakieś pytania zapraszam:
ask - @Ruda1313
Facebook - Zuzanna Patora
Snapchat - xxpatoraxx
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz